Anna Kobylańska


Adwokat

Anna Kobylańska jest adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Przed założeniem własnej kancelarii, przez kilkanaście lat prowadziła praktyki Prawa Ochrony Własności Intelektualnej, Nowych Technologii i Danych Osobowych w międzynarodowych firmach prawniczych.

Anna specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, prawa mediów i reklamy, prawa nowych technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dotyczących ochrony domen internetowych, wykorzystania nowych technologii do gromadzenia i przetwarzania danych osobowych (Internet Rzeczy, analizy Big Data, targetowanie behawioralne) i wdrożeń systemów informatycznych. Uczestniczyła także w projektach oceny potencjału startupów technologicznych w kontekście wytwarzanej przez nie własności intelektualnej. W zakresie wdrożenia wymagań unijnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) pracowała dla klientów z sektora finansowego, branży medialnej, samochodowej, handlu detalicznego (retail) oraz doradztwa biznesowego.

Jest autorką jednej z pierwszych publikacji książkowych w Polsce na temat „Ochrona znaków towarowych w Internecie” oraz współautorem książek „Ochrona danych osobowych w praktyce przedsiębiorców” oraz „Protection of Trade Marks: Online Use and Anticybersqautting. A European Perspective”. Jest wykładowcą w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Od kilku lat uczestniczy w pracach komitetów INTA (International Trademark Association, międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego specjalistów z zakresu ochrony znaków towarowych), w tym w kadencji 2016 – 2017 – w Komitecie ds. Ochrony Danych Osobowych. Jest członkiem International Association of Privacy Professionals.

Prowadzona przez Annę praktyka prawa ochrony danych osobowych została wyróżniona w 2017 roku w rankingu kancelarii regulacyjnych Polityka Insight. Rokrocznie od 2012 roku Anna jest też wyróżniana w rankingach Chambers and Partners Europe w kategorii TMT – ochrona danych osobowych.

e. Anna.Kobylanska@klattorneys.pl
t. 22 25 34567


Marcin Lewoszewski


Radca Prawny

Marcin Lewoszewski jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Przed dołączeniem do kancelarii, przez ponad siedem lat współpracował w ramach zespołu TMT z jedną z wiodących międzynarodowych kancelarii prawniczych z siedzibą w Warszawie. Wcześniej, przez dwa lata, pracował w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych i prawa nowych technologii, w tym w związku ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, ochroną baz danych, grami hazardowymi, wdrożeniami systemów IT i prawem telekomunikacyjnym. Doradzał klientom przy lokalizowaniu centrów przetwarzania danych w Polsce, jak też uczestniczył w tworzeniu jednej z największych platform handlu online w segmencie b2b na polskim rynku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dotyczących dostosowania działalności gospodarczej do wymogów ustawy o ochronie  ochrony danych osobowych. Wielokrotnie reprezentował klientów w postępowaniach prowadzonych przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, w tym w przedmiocie akceptowania wiążących reguł korporacyjnych przez organ nadzorczy, oraz w związku z inspekcją GIODO. Jego doświadczenie obejmuje negocjowanie umów licencyjnych umożliwiających korzystanie z baz danych, jak też doradzanie klientom w prawnych aspektach pozyskiwania danych z publicznie dostępnych rejestrów. Swoje profesjonalne zainteresowania skupia na wybranych sektorach gospodarki, przede wszystkim farmaceutycznym, handlu on-line, nowych technologii i mediów.

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych tematyce ochrony danych osobowych – publikował między innymi w polskiej edycji Harvard Business Review, w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna, oraz z granicą – w BNA Bloomberg, PrivacyTracker czy DataGuidance. Razem z Anną Kobylańską, jest współautorem rozdziału w książce poświęconej polskim regulacjom ochrony danych osobowych „The Law Reviews: the Privacy, Data Protection and Cybersecurity”. Był wielokrotnie cytowany przez profesjonalną prasę w Polsce i za granicą, w tym przez opiniotwórczy Politico.

W 2016 r. został wyselekcjonowany przez International Association of Privacy Professionals, globalnie działającej organizacji skupiającej profesjonalistów zajmujących się ochroną danych osobowych, jako co-chair IAPP KnowledgeNET Poland. Dziennik Gazeta Prawna wskazał go jako jednego z 30 najlepiej zapowiadających się prawników w Polsce przed 30 rokiem życia.

e. Marcin.Lewoszewski@klattorneys.pl
t. 22 25 34567

Nasz cel.


Wyspecjalizowana kancelaria, której celem jest zapewnienie wsparcia naszym klientom w ochronie ich dóbr niematerialnych oraz rozwijaniu biznesu opartego na nowych technologiach i danych.

Nasza misja.


Zapewnianie pełnego, specjalistycznego wsparcia w kluczowych problemach naszych klientów – jesteśmy nieustannie blisko nich, dostarczając najbardziej precyzyjnych, jasnych i nastawionych na realizowanie ich planów biznesowych porad prawnych.

Kancelaria Prawnicza.


Kontakt