W dniu 16 stycznia 2018 roku mec. Anna Kobylańska opublikowała na łamach Dziennika Gazety Prawnej artykuł serii „Zdążyć przed RODO” pod tytułem „Jak przygotować się do lepszego chronienia przetwarzanych danych osobowych – niezbędnik przedsiębiorcy” wskazujący sposób podejścia do ochrony danych osobowych na podstawie Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Materia artykułu koncentruje się na wskazaniu jakie podmioty będą obowiązane stosować Rozporządzenie, z jakimi zmianami będą musiały się zmierzyć oraz w jaki sposób podejść do nowych zasad przetwarzania danych osobowych w celu rozliczenia się z ich przestrzegania przed organem nadzoru. W ramach artykułu wskazane jest stanowisko polskiego organu nadzoru w zakresie procedur stosowania Rozporządzenia, nakładania kar w pierwszym okresie po rozpoczęciu stosowania Rozporządzenia oraz potencjalnych różnic w traktowaniu przedsiębiorców.

Artykuł dostępny jest pod wskazanym linkiem: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1098012,jak-przygotowac-sie-do-rodo-poradnik.html